Eptisa primește o delegație guvernamentală din Republica Uzbekistan

Eptisa a avut plăcerea de a-l primi la sediul său pe dl Jumaniyazoc Munsurbek, șeful Secretariatului pentru Transporturi, Comunicații, Construcții și Locuințe și Servicii Comunale al Cabinetului de Miniștri al Republicii Uzbekistan și o parte din echipa sa, iar între cele două echipe a avut loc o întâlnire de lucru.

Scopul acestei vizite a fost, pe de o parte, de a afla mai multe despre sectoarele, activitățile și proiectele Eptisa și, mai precis, despre cele legate de transport și mobilitate, atât în zonă, cât și în orice parte a lumii și, pe de altă parte, delegația uzbecă și-a exprimat interesul pentru o posibilă colaborare cu Eptisa în cadrul unor noi proiecte.

"Încurajăm noile generații, deoarece talentul lor reprezintă baza pentru soluțiile viitorului".

Ați putea fi interesat și de...

EPTISA sărbătorește peste 20 de ani în regiunea Europei de Sud-Est

Eptisa, câștigătoarea Premiului Rafael Izquierdo pentru Solidaritate

Eptisa, sponsor al celei de-a XIV-a Conferințe Spaniole a Barajelor

Eptisa împlinește 70 de ani