Eptisa participă la Seminarul internațional privind tranziția energetică și investițiile în infrastructură în Brazilia

Seminarul internațional privind tranziția energetică și investițiile în infrastructură, organizat de Asociația braziliană a consultanților în inginerie (ABCE), a avut loc la Rio de Janeiro la 21 martie, reunind reprezentanți ai asociațiilor companiilor de inginerie din 14 țări din America Latină, Portugalia și Spania, împreună cu oameni de afaceri brazilieni, pentru a discuta probleme precum finanțarea infrastructurii, tranziția energetică și decarbonizarea.

Spania a fost reprezentată de dl Luis Villarroya, președintele Eptisa, cu prezentarea Considerații privind tranziția energetică în țările FEPAC.

Stimularea investițiilor în infrastructură în America Latină, și în special în Brazilia, în vederea tranziției energetice, a fost tema principală a analizelor participanților.

"Încurajăm noile generații, deoarece talentul lor reprezintă baza pentru soluțiile viitorului".

Ați putea fi interesat și de...

EPTISA sărbătorește peste 20 de ani în regiunea Europei de Sud-Est

Eptisa, câștigătoarea Premiului Rafael Izquierdo pentru Solidaritate

Eptisa, sponsor al celei de-a XIV-a Conferințe Spaniole a Barajelor

Eptisa împlinește 70 de ani